190
  • Alo Bilgi

Zor Durumdaki Küçük İşletmeler İflastan Nasıl Kurtulur?

Ölümcül korona virüs pandemisi ekonomilere zarar vermeye devam ederken iflasın eşiğindeki bir işletmeniz varsa şunlar yapabilirsiniz

En iyi çabalarınıza rağmen, kurduğunuz ve işlettiğiniz şirket uçurumdan düşmek üzereyse tamamen pes etmeyin. Darbeleri yumuşatmak için yapabileceğiniz ve yapmamanız gereken şeyler var.

Alacaklılarınızla konuşmayın. İşyeriniz zor durumda ise onları bilgilendirin. Basit, proaktif ve realisttik olun. Boston merkezli bir şirketin danışmanı olan Gerry Sherman, “dürüst bir insansanız sektörde fark yaratabilir ve alacaklılarınızı borçlarınızın yeniden yapılandırmaya ikna edebiliriz.” dedi.

En önemli alacaklınıza öncelik verin. İşyerinizin tedariki için en önemli olan şirketle borcunuzu kapatmanız işletmenin geleceği açısından çok önemli olacaktır.

 

 

İflas durumuna gelen bir firma, Konkordato ilan etme imkanına sahip olup, mahkemeden belli süre hakkında takip yapılamamasını, borçlarının ertelenmesini , verilen makul sürede işlerini toparlayarak borçlarını ödeyebileceğini gösterir bir proje ile mahkemeye başvurabilir. Mahkeme sunulan projeyi inandırıcı görürse şirkete 3 aylık geçici mühlet vererek , projenin uygulanabilirliğini ve mali verilerin doğru olup olmadığını kayyum vasıtası ile incelettirir. Eğer firmanın projesi kabul edilmez ve taahhütler yerine getirilmezse başvurucu hakkında iflas kararı verilir.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar