1921
  • Alo Bilgi

TÜİK Formu Nasıl Doldurulur?

Bu yazımızda TÜİK formu nasıl doldurulur, TÜİK formu doldurmama cezası, Türkiye İstatistik Kurumu anket 2019, TÜİK formu ne zaman son ve TÜİK anketi nasıl doldurulur gibi konular ele alınacaktır. TÜİK muhasebe işini yapan kişilerden TÜİK formu doldurmasını istemektedir. Bu formlar arasında muhasebecilerin karşısına sıkça çıkanlardan bir tanesi ise ”Üç Aylık Soru Formu’’dur. Birçok mali müşavir ek bir yüke neden olduğu için ve bilgilerin zaten bu devlet kurumlarında olmasından kaynaklı olarak bu uygulama hakkında serzenişte bulunurlar. Fakat bu formları doldurmamanın cezası bulunduğunu da açıkça belirtelim. Hadi gelin hep birlikte TÜİK formu nasıl doldurulur ve 3 aylık soru formu nasıl doldurulur sorularını cevaplayalım.

TÜİK formu geç doldurma veya doldurmama cezası

 

Eğer TÜİK tarafından doldurmanız gerektiği söylenen formu eksik doldurmazsanız, zamanında doldurmazsanız veya yanlış doldurursanız bu durumun 2.752 TL para cezası bulunmaktadır.

 

TÜİK üç aylık soru formu nasıl doldurulur?

 

TÜİK formu nasıl doldurulur veya TÜİK anketi nasıl doldurulur sorularını cevaplamadan önce şunu belirtmemizde fayda var; bu form ile alakalı olarak bir posta veya e-posta tarafınıza gelmektedir. Eğer firmanız bu formu daha önceden doldurmadıysa TÜİK tarafından kullanıcı kodu ve şifre alırsınız. Peki TÜİK formu nasıl doldurulur? İşte adım adım TÜİK formu doldurma.

 

  • TÜİK’in web sitesine gidin. Sağ alt köşede yer alan ”Ankete Giriş” bölümüne tıklayın.
  • Daha sonrasında karşınıza gelen ekranda ”Kullanıcı Girişi” kısmına tıklayın.
  • TÜİK tarafından tarafınıza verilen kullanıcı numarasını ve şifreyi yazın; girişe tıklayın.
  • Karşılaştığınız ekranda doldurmadığınız ve doldurduğunuz anketleri ve formları görebilirsiniz.
  • Eğer doldurmadığınız bir form var ise yanında ”Cevaplanmamış” ibaresini göreceksiniz.
  • Cevaplamadığınız ankete giriş yaptıktan sonra form ile ilgili gerekli bilgiler görünecektir.
  • Daha sonrasında sizden istenen giriş bilgilerini doldurun.
  • Bu noktadan sonra ”Girdiğim verileri daha sonra onaylayacağım” ve ”Girdiğim verileri onaylıyorum” şeklinde kaydınızı teyit etmelisiniz.
  • Doldurulması gereken her şey doldurulduktan sonra sağ alttaki disket butonuna tıklayın.

 

Bu yazımızda TÜİK formu nasıl doldurulur, TÜİK formu doldurmama cezası, Türkiye İstatistik Kurumu anket 2019, TÜİK formu ne zaman son ve TÜİK anketi nasıl doldurulur gibi konuları ele aldık. Eğer bu konuda merak ettikleriniz var ise yorum bırakmayı veya bize yazmayı unutmayın.

 Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar