172
  • Alo Bilgi

Taşeron, 4/D ve Kamu İşçilerine Ek Ödeme İçin Yeni Gelişme

Sağlık Bakanlığı, 3 ay boyunca personellere döner sermaye ödemelerini tavan fiyattan yapacak. Ancak işçiler bu kapsamda yer almıyor. Konu TBMM gündemine geldi ve Fahrettin Koca ‘ya bu konuda önerge verildi.

 

 

Taşeron ve kamu işçilerine ek ödeme için son dakika gelişmesi.

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi bir soru önergesi hazırladı ve TBMM Başkanlığına , Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘nın yanıtlaması üzerine sundu. Bugün sunulan soru önergesinde, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan işçilerin de ek ödemelerden faydalanması gerektiğine yer verildi.

 

 

EK ÖDEMEYE DAİR DETAYLAR YAYIMLANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs sonrası yapılan açıklamada, 3 aylık süreçte sağlık çalışanlarına ek ödemenin tavan ücretten yapılması kararlaştırıldı.

 

 

Bu karar sonrası bugün Sağlık Bakanlığı 81 ildeki sağlık müdürlüklerine bir yazı gönderdi ve Covid-19 pandemisi nedeniyle sağlık tesislerinde ek ödeme yapılmasına ilişkin usul esasları açıkladı. Söz konusu resmi yazı ise;

 

 

 

 

İŞÇİLER ALAMIYOR

Ek ödemelerden işçiler de faydalanmak istiyor. Hastane ortamında çalışan güvenliktemizlik personelleri ile diğer tüm işçiler , ek ödeme düzenlemesinde faydalanamayacak.

 

 

BAKAN FAHRETTİN KOCA ‘YA ÖNERGE VERİLDİ

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘ya bir önerge verdi. Söz konusu önergede işçi memur ayrımı yapılmadan tüm personellere ek ödeme yapılması gerektiği vurgulandı.

İşte o önerge:

 

 

 Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar