+75.000 Uzman Yanıtında Arama Yapın

Toplu iş sözleşmesinden hangi tarih itibari ile faydalanacağız ?

6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunun Toplu iş sözleşmesinden yararlanma? başlıklı 39. maddesinde bu konuda düzenleme yapılmıştır. Toplu iş sözleşmesinden, sözleşmenin imzalanması tarihinde taraf sendikaya üye olanlar yürürlük tarihinden, imza tarihinden sonra üye olanlar ise üyeliklerinin toplu iş sözleşmesinin tarafı olan işçi sendikasınca işverene bildirildiği tarihten itibaren yararlanır. . Yürürlük başlangıç tarihinden önce üye olan işçiler ise yürürlük başlangıç tarihinden itibaren toplu iş sözleşmesinden faydalanır.

Eray Sezer 45 görüntülenme, cevap yok

Cevaplayın

Bir hesabınız var mı? Giriş yapın