+75.000 Uzman Yanıtında Arama Yapın

Konya’da muhtelif mobilya makineleri üretmek üzere yatırım yapmak istiyorum. 2. el makine (ikinci el makine) de almak istiyorum. İkinciel makine alırsam yatırım teşvik belgesi alabilir miyim?

Yatırım yaparken satın alacağınız 2. el makineyi (kullanılmış makine) eğer yurtiçinden alırsanız hiçbir şekilde makine – teçhizat listesine dahil etmeniz mümkün değildir. Kullanılmış makineyi ithalat yoluyla almayı planlıyorsanız belli koşullarsa yatırım teşvik belgesine dahil etmek mümkündür. Yatırım Teşvik Tebliği 12.maddesinde belirtildiği gibi a) İthalat Rejimi Kararı uyarınca yayımlanan Kullanılmış veya Yenileştirilmiş Olarak İthal Edilebilecek Bazı Maddelere İlişkin Tebliğ hükümleri uyarınca ithali mümkün olan makine ve teçhizat (karayolu nakil vasıtaları hariç) ve b) İthalat Rejimi Kararının 7 nci maddesi uyarınca ithaline izin verilen makine ve teçhizat teşvik belgesi kapsamında ithal edilebilir.

Birgül Sezen 51 görüntülenme, cevap yok

Cevaplayın

Bir hesabınız var mı? Giriş yapın