+75.000 Uzman Yanıtında Arama Yapın

Dernek yönetim ve denetim kurulu başkan ve üyelerine ücret ödene bilir mi?

Dernek yönetim ve denetim kurullarının kamu görevlisi olmayan başkan ve üyelerine ücret verilebilir. Verilecek ücret ile her türlü ödenek, yolluk ve tazminatlar genel kurul tarafından tespit olunur. Yönetim ve denetim kurulu üyeleri dışındaki üyelere ücret, huzur hakkı veya başka bir ad altında herhangi bir karşılık ödenemez. Dernek hizmetleri için görevlendirilecek üyelere verilecek gündelik ve yolluk miktarları genel kurul tarafından tespit olunur. ( Kaynak : 5253 sayılı Dernekler Kanun madde 13 )

Eda Tosun 48 görüntülenme, cevap yok

Cevaplayın

Bir hesabınız var mı? Giriş yapın