+75.000 Uzman Yanıtında Arama Yapın

Bedelli askerlik nedeni ile kıdem tazminatı hak edilir mi?

Bedelli askerlikte, yeni yasaya göre askere gitme durumu söz konusu değildir ve belirlenen rakamı ödeyenler askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaktır. Bu durumda kişinin işten ayrılması için bir sebep olmayacaktır. Buna rağmen askerlik nedeni ile işten ayrılmaları halinde bu durum istifa olarak değerlendirileceğinden kıdem tazminatına hak kazanamayacaklardır. Kıdem tazminatını düzenleyen 14. madde muvazzaf askerlik nedeni ile işten ayrılışlarda kıdem tazminatı hak etme durumundan bahsetmektedir.

Sena Başçı 32 görüntülenme, cevap yok

Cevaplayın

Bir hesabınız var mı? Giriş yapın