236
  • AHMET GÜNDÜZ

Son Dakika: AKBANK ve YAPIKREDİ’den Konut Kredisi Faiz İndirimi

İki banka daha konut kredisi faiz oranını 0,99’a indirdiğini duyurdu. Kamu bankaları tarafından başlatılan 0,99 oranla konut kredisi kampanyasına özel bankaların da katılımı sürüyor. Yüzde 1’in altında faiz ve kar oranı ile kredi sunan banka sayısı böylece 11’e yükseldi. Merkez Bankası’nın 12 Aralık’ta politika faizini yüzde 14’ten 12’ye çekmesine kesin gözüyle bakılıyor. Merkez’in daha sert bir indirime de gidebileceği belirtiliyor. Bankalar son 3 ayda 10 puan gerileyen politika faizi sonrası kredi verme yarışına girmiş durumda. Özel bankalar, kamu bankalarını zorlarken, ihtiyaç ve taşıt kredisinde daha uygun imkanlar da sunuyorlar. Peki, en düşük konut kredisi faiz oranı hangi bankada? İşte 4 Aralık güncel kredi faiz oranları.

 

Akbank son dakika açıklaması ile konut kredisi faiz oranını 0,99’a düşürdüğünü duyurdu. Akbank’tan yapılan açıklamada, “Müşterilerimize kira öder gibi, kredi taksiti ödeyerek hayallerindeki eve sahip olma imkanı sunabilmekten mutluluk duyuyoruz. Bugünden itibaren vade ve tutar ayırmaksızın konut kredisi faiz oranımızı yüzde yüzde 0,99’a çektik” denildi. Aynı hamle Yapıkredi’den de geldi. Bankaların art arda açıklamalarının ardından vatandaşlar en uygun kredi faiz oranlarını incelemeye başladı. Peki, en düşük konut kredisi faiz oranı kaç? İşte güncel kredi faiz oranları..

 

AKBANK VE YAPIKREDİ’DEN FAİZ İNDİRİM HAMLESİ

 

Akbank, konut kredisinde faiz oranını tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınırı olmaksızın yüzde yüzde 0,99’a indirdi. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank tüm vade ve tutarlarda aylık yüzde 0,99’luk avantajlı faiz oranıyla, müşterilerin talep ve tercihlerine göre uygun ödeme seçenekleri de sunuyor.

 

Akbank, konut kredisinde faiz oranını tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınırı olmaksızın yüzde yüzde 0,99’a indirdi. Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank tüm vade ve tutarlarda aylık yüzde 0,99’luk avantajlı faiz oranıyla, müşterilerin talep ve tercihlerine göre uygun ödeme seçenekleri de sunuyor.

 

“Yapı Kredi olarak geniş ürün yelpazemizle ve uygun ödeme seçenekleriyle müşterilerimizin her alanda olduğu gibi konut finansmanı ihtiyaçlarında da yanındayız. Bu kapsamda tüm müşterilerimiz 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Kampanya dahilinde tüm müşterilerimizin ödeme gücüne göre farklı ödeme planları da oluşturabiliyoruz.”

 

Konut kredisinden, Yapı Kredi şubeleri, 444 0 445 telefon hattı veya “yapikredimortgage.com” internet adresi üzerinden yeni kredi talebi olan müşterilerin yanı sıra mevcut konut kredisini Yapı Kredi’ye taşımak isteyen müşteriler de faydalanabilecek.

 

4 ARALIK GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI

 

HALKBANK KREDİ FAİZ ORANI

 

Konut kredisi faizi:0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.25

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,19

 

ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANI

 

Konut kredisi faizi: 0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.25

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,19

 

VAKIFBANK KREDİ FAİZ ORANI NE KADAR

 

Konut kredisi faizi: 0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.25

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,17

 

TÜRKİYE İŞ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI

 

Konut kredisi faizi: 1,06

İhtiyaç kredisi faizi: 1.16

Taşıt Kredisi: 1.10

 

KUVEYT TÜRK KREDİ KAR ORANLARI

 

Konut kredisi : 0,98

İhtiyaç kredisi : 1.27

Sıfır araç satışında kredi : 1,09

 

 

ALBARAKA KREDİ KAR ORANLARI

 

Konut kredisi : 0,99

İhtiyaç kredisi : 1.14

Taşıt kredisi: 1,06

 

GARANTİ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI

 

Konut kredisi faizi: 1,10

İhtiyaç kredisi faizi: 1.33

Taşıt redi faiz oranı: 1,23

 

 

YAPIKREDİ KREDİ FAİZ ORANLARI

 

Konut kredisi faizi: 0,99

İhtiyaç kredisi faizi: 1.24

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,49

 

TÜRKİYE FİNANS KREDİ KAR ORANLARI

 

KONUT KREDİSİ: 0,99

TAŞIT KREDİSİ: 1,04

İHTİYAÇ KREDİSİ: 1,14

 

 

İNG TÜRKİYE KREDİ FAİZ ORANI

 

Konut kredisi faizi: 0,98

İhtiyaç kredisi faizi: 0,99

Sıfır araç satışında kredi faiz oranı: 1,14

 

 

AKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

 

Konut kredisi faizi: 0,99

Taşıt kredisi faizi: 1.21

Kredi faiz oranı: 1,43

 

QNB FİNANSBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

 

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı: 1,03

Taşıt Kredisi Faiz Oranı: 1,45

 

 

0,99 FAİZ ORANI NE ZAMAN DÜŞECEK?

 

Merkez Bankası’nın faiz indirim hamleleri sonrası 0,99 konut kredisi faiz oranı bile vatandaşlara yüksek gelmeye başladı. Birkaç ay önce kimsenin ihtimal dahi vermediği faiz oranı şimdilerde düşsün diye bekleniyor. Gözler özellikle kamu bankalarına çevrilmiş durumda. Kamu bankaları ise 12 Aralık’ı bekliyor.

 

12 Aralık 2019 Perşembe günü Merkez Bankası yılın son faiz toplantısını gerçekleştirecek. En az 2 puan indirime gidilmesi beklenirken, sürpriz bir rakam da açıklanabilir. Merkez Bankası’nın faiz indirim kararının ardından 0,99 faiz oranının 0,89 seviyesinin altını görebileceği belirtiliyor.

 

KONUT KREDİLERİNDE YAPILANDIRMAYA GİDİLECEK Mİ?

 

Konut kredisi ile ev alan birçok vatandaş yüksek faizlerle çektiği kredilerden şikayetçi. 0,99 oranı uygulanmadan bir gün önce ev alan vatandaşın 200 bin TL kredide 100 bin TL kaybı bulunuyor. Bankalar şu an için uygulamalarını yeni konut alımları için gerçekleştiriyor.

 

 

Uzmanlar dosya masrafı ve yapılandırma konularında adım atılmasının önem arz ettiğini belirtiyor. Yüz binlerce kişi yapılandırma olması durumunda bankalara akın edecek. Şu an için yapılandırma konusunda atılmış bir adım ise bulunmuyor.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar