328
  • Alo Bilgi

Sermaye Piyasası Kurulu, 3 Şirketin Sermaye Artırımına, Bir Şirketin de Sermaye Tavanı Artırımına Olumlu Yanıt Verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yayımladığı haftalık bültende 3 şirketin sermaye artırımı ve bir şirketin kayıtlı sermaye tavanı artırımı başvurularının onaylandığını duyurdu.

 

 

Yükselen Çelik bedelsize gidiyor

 

Bültende yer alan bilgilere göre, bedelsiz sermaye artırımı başvurusuna onay verilen Yükselen Çelik (#YKSLN) 43 milyon 310 bin lira olan mevcut sermayesini, iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 100 oranında artırarak 86 milyon 620 bin liraya yükseltecek.

 

 

Öncü Girişim’in bedellisine onay

 

Bedelli sermaye artırımı Kurul tarafından olumlu karşılanan Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, 200 milyon lira olan mevcut sermayesini 120 milyon lira artırarak 320 milyon liraya çıkaracak.

 

 

Bültende, Öncü Girişim‘in söz konusu bedelli sermaye artırımında ihraç edilecek paylarının, şirketin mevcut ortakları Doğan Şirketler Grubu Holding ile D Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret tarafından satın alınacağı bilgisi de yer aldı.

 

 

Deniz Portföy sermayesini, Doğtaş ise sermaye tavanını artırıyor

 

Sermaye artırımına onay verilen bir diğer şirket olan Deniz Portföy Yönetimi ise, 10 milyon lira olan çıkarılmış sermayesını 17 milyon liraya artıracak. Deniz Portföy‘ün kayıtlı sermaye tavanı 50 milyon lira seviyesinde bulunuyor.

 

 

Kayıtlı sermaye tavanını artırmak için SPK’ya başvuruda bulunan Doğtaş Kelebek Mobilya‘nın  (#DGKLB) başvurusuna da olumlu yanıt verildi. Onayın ardından Doğtaş, 350 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanını, 500 milyon liraya yükseltecek.

 

 

Doğtaş‘ın başvurusuna ilişkin bültende yer alan açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

Doğtaş Kelebek Mobilya San. ve Tic. A.Ş.’nin (Şirket) 350.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanının 500.000.000 TL’ye yükseltilmesini de içeren Şirket esas sözleşmesinin 6, 11, 28 ve 34’üncü maddelerinin değiştirilmesi için hazırlanan tadil metnine Kurulumuzca uygun görüş verilmesi talebine ilişkin olarak; Şirket esas sözleşmesinin 6, 11 ve 28 nolu maddelerinin değiştirilmesine Şirket’in talebi doğrultusunda, 34’üncü maddenin ise 28’inci maddede düzenlendiği ve mükerrer olduğu dikkate alınarak esas sözleşmeden çıkarılacak şekilde uygun görüş verilmesine karar verilmiştir.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar