48
  • Alo Bilgi

Muhtasar ve Prim Hizmet Birleşmesi ertelenecek mi?

Muhtasar ve Aylık Prim Hizmet Birleşmesinin (MUHSGK) ertelenmesi için yeni başvuru

İstanbul Mali Müşavirler Odası Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin ertelenmesi için taleplerini TÜRMOB’a iletti.

 

 

MUHSGK ertelenecek mi?

Muhtasar Aylık Prim Hizmet Birleşmesinin Ertelenmesi talebinde;

 

 

Yaşanan olağanüstü Koronavirüs riski sebebi ile 518 Sayılı VUK Genel Tebliğinde belirtilen mücbir neden uygulamasına göre tüm işyerleri için Mart 2020 Döneminden itibaren uygulamaya girecek olan “Muhtasar Aylık Prim Hizmet Birleşmesi” uygulamasının 2021 yılına ertelenmesinin gerekli olduğu belirtildi.

 

 

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA ANKARA
İlgi: Muhtasar Aylık Prim Hizmet Birleşmesinin Ertelenmesi

Ülkemizde yaşanmakta olan virüs riski sebebiyle, zorunlu olmadıkça dışarı yıkılmaması ve toplumca bilinçli bir şekilde bu sürecin geçirilmesi gerekliliği, bilinen bir gerçektir.

 

 

Bu kapsamda; VUK 518 Genel Tebliğinde belirtilen mücbir neden uygulamasına göre tüm işyerleri için Mart 2020 Döneminden itibaren uygulamaya girecek olan “Muhtasar Aylık Prim Hizmet Birleşmesi” uygulamasının 2021 yılına ertelenmesi gerekliliği büyük önem arz etmektedir.

 

 

Talebimizin. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı- Gelir İdaresi Başkanlı ile T.C. Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığfna iletmenizi bilgilerinize arz ederiz.

 

 

Yücel Akdemir
İSMMMO BaşkanıSponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar