246
  • serpil

Muhtasar-SGK birleşmesinde vergi indirimi olan personellerin süreci nasıl olacak!

İşverenlerin Muhtasar- SGK birleşmesi kapsamında vergi indiriminden faydalanan personelleri için acilen kontrollerini gerçekleştirmeli gerekmektedir. Çoğu işletme engelli vergi indiriminden faydalanacak personellerin Sadece Sağlık Kurulu raporu mevcutsa ve en az %40 rapor oranı varsa vergi indiriminden faydalandırmaktadır.

 

 

Halbuki vergi indiriminden faydalanacak işçi için Vergi dairesinden engelli vergi indiriminden faydalanacağına dair işletmeye yazı gelmesi gerekmektedir. Şimdiye kadar SGK ve Vergi dairesinin entegre olmamasından dolayı maalesef bu kontrol sağlanamıyordu.

 

 

01.01.2020 tarihi itibariyle engelli vergi indirimi olmayan işçilerinizi vergi indiriminden faydalandırmayın!

 

 

01.01.2020 tarihi itibariyle Vergi dairesinden Engelli vergi indirim yazısı olmayan, süreli engelli raporu olup ta güncel raporunu ibraz etmeyen personellerinizi kesinlikle vergi indirim oranı ölçütünde vergi indiriminden faydalandırmayın. Zira kurumun yapacağı alt sistem kontrolünde, vergi indirim yazısı olmadan işçiye bordro düzenleyen ve bu kapsamda vergi matrahını kuruma eksik beyan eden işverenleri yaptırımlar beklemektedir.

 

 

 

Taner Özdemir

https://www.tanerozdemir.com.tr/muhtasar-sgk-birlesmesinde-vergi-indirimi-olan-personellerin-sureci-nasil-olacak.html

 Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar