219
  • serpil

Bakan Albayrak açıkladı! Mobilyada KDV oranı düştü

Mobilyadaki KDV oranının yüzde 18 den yüzde 8 e düşürüldü.

 

Yılın ilk Vergi indirimi müjedesiHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. Berat Albayrak  Mobilya’da KDV  oranının yüzde 18 den yüzde 8 e düşürüldüğünü söyledi.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Mobilya’da  KDV oranının yüzde 8 olaraka uygulanacığını söyledi.Daha öncede Mobilya’da 2019 yılı Haziran ayı sonuna kadar KDV İndirimi yapılmıştı.

 

Büyük ve güçlü Türkiye ideali için şehir şehir dolaştıklarını, insanlarla bir araya geldiklerini, çözüm üretme noktasında gerekli stratejileri hayata geçirdiklerini dile getiren Albayrak, şöyle devam etti: “Çünkü Türkiye’nin en önemli hedefi üretim. Özellikle her şehrimizin katma değerli üretimi ne kadar artarsa Türkiye ekonomisi de o kadar büyüyecek. Yepyeni bir yıla girerken yepyeni hedeflerle dünden çok daha umutlu bir şekilde giriyoruz. Çok daha umutluyuz çünkü 2019 yılı gelişmekte olan bir ülkenin, altından çok kolay kolay kalkamayacağı sınamalardan, saldırılardan, ataklardan ülkemizin başarıyla çıktığı, bağışıklık sistemini daha da güçlendirdiği, koordinasyonunu, kapasitesini daha da artırdığı birçok farklı alanlardaki kırılganlıklarını giderdiği bir yıl oldu bizim için. Umutluyuz çünkü ülkemizin potansiyelini biliyoruz. Ülkemiz omuz omuza, kol kola verdiğinde hangi engellerin altından kalktığını çok iyi biliyoruz.”

 

 

“TÜRKİYE 6 YILDIR ÇOK YOĞUN BİR MÜCADELE VERDİ”

Albayrak, Türkiye’nin özellikle son 6 yılda zor bir süreç geçirdiğini ifade etti. Bu dönemde yaşanan önemli gelişmelere değinen Albayrak, şunları söyledi: “2013 Gezi’den bu yana kadar bir hatırlayalım, arada unutuyoruz çünkü. 2013 mayıs, haziran ayından beri Türkiye 6 yıldır çok yoğun bir mücadele verdi ve elhamdülillah 2019 yılıyla birlikte bu geçtiğimiz 6 yıllık süreci artık geride bırakıyoruz. Tüm bu zorlukları daha güçlü kazanımlarla artık geride bırakıyoruz. Yaşadığımız süreçlerden dersler çıkararak, kazanımlarımızı koruyarak, çok daha fazla çalışarak, sanayicimizle, çiftçilerimizle, KOBİ’lerimizle, üreticilerimizle çok daha fazla dayanışma içinde büyük ve güçlü Türkiye idealini inşallah hep birlikte başaracağız.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar