119
  • Alo Bilgi

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Açıklama: 21 Eylül’den Sonra Veli Toplantılarında Çevrim İçi Dönem Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 21 Eylül’den sonra yüz yüze eğitime açılmasına dair hazırlıklar devam ederken ilk ders zili öncesinde 1. sınıf öğretmenleri ve okul yönetimlerinin velilerle çevrim içi toplantılar yapmaya başlayacağını açıkladı.

 

 

Salgın nedeniyle hayatın kontrol dışında değişmesinin, korku ve kaygılara neden olduğuna vurgu yapan Selçuk, çocukların da ailelerin korku ve kaygılarından etkilendiğini, bu süreçte velilerle bilgilendirme toplantılarının önemine dikkat çekti.

 

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bunun için okul ve aile ilişkisi her zamankinden çok daha önem kazandı. Çocuklarının okulunu, temizlik ve hijyen durumunu, alacağı eğitim sırasındaki önlemleri yerinde görmek isteyen velilerimiz olabileceği gibi kendi iş yoğunluğunda, uzaktan ama sürekli iletişimle okulun durumunu öğrenmek isteyen velilerimiz de olacaktır. Bu amaçla veli toplantılarında hafta içinden itibaren okul yönetimlerimiz, velilerimizi her türlü konuda detaylıca bilgilendirmek için küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak bilgilendirme toplantı ve görüşmeleri gerçekleştirebileceği gibi telefon ve internet gibi çeşitli iletişim kanallarını kullanarak uzaktan çevrim içi toplantılar da yapabilecek. Yüz yüze eğitimin ilk ders zili öncesinde ilkokul 1. sınıf öğretmenlerimiz de velilerle çevrim içi toplantılar yapmaya başlayacak. Önemli olan iletişim kanallarını açık tutmak ve eğitim sisteminde önemli bir paydaş olan velilerimizin desteğini almaktır.” dedi.

 

 

Yeni dönemde veli iletişimde öğretmenlere yardımcı olması için bir kılavuz hazırlandığını da söyleyen Milli Eğitim Bakanı, “Salgın süreci ve yeni normalde ebeveyn kontrolü, evdeki eğitim sürecine yaklaşımlar, kişisel hijyen ve sosyal mesafe alışkanlıklarını düzenleme gibi önemli ayrıntıların yer aldığı bu kılavuz yeni dönemde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve okullarımız arasında daha güvenli bir bağ kurup iletişimi daha da güçlendirecek.” dedi.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar