164
  • serpil

Kredi Kartı Taksit sürelerinde değişiklik yapıldı.

Cep telefonu, video kamera ve ses sistemi, tablet, televizyon, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi ve mobilya satışlarında kredi kartı taksit sürelerinde değişiklik yapıldı.

 

 

Resmi Gazetede yayınlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile aşağıdaki ürünlerde kredi kartı taksit sürelerinde değişiklik yapıldı.

Karar ile aşağıdaki ürünlerde kredi kartı taksit sayıları 21 Ocak tarihi itibari ile

• Fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üstünde olan cep telefonu satışlarında 3 ay,
• Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında 6 ay,
• Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları 18 ay,
• Mobilya satışlarında 18 ay

olarak uygulanacak.

Ticaret Bakanlığından:

 

 

PERAKENDE TİCARETTE UYGULANACAK İLKE VE KURALLAR HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 6/8/2016 tarihli ve 29793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğin 12/B maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Birinci fıkradaki süre; fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üstünde olan cep telefonu satışlarında üç ay, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasının üstünde olan televizyon satışlarında altı ay, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında on sekiz ay olarak uygulanır.”

 

 

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

 

 

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Ticaret Bakanı yürütür.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar