175
  • serpil

İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğinde Değişiklik Yapıldı

İlgili mevzuat bölümünde belirtilen tebliğe istinaden, iş güvenliği yasalarının gerekliliklerini yerine getirilmesinde ve bazı istihdam teşviklerinde önem arzeden 26.12.2012 tarihli 28509 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğinde kullanılan sınıflamada, aşağıda ayrıntıları belirtilen bazı tanımlar güncellenmiş, yeni tanımlara ilişkin kodlar eklenmiş, güncelliğini yitiren tanımlar listeden çıkarılmıştır.

 

 

İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI TEBLİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

26.12.2012 tarihli 28509 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliğinde aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır.

 

1) “10.89.01 kodlu Hazır çorba (geleneksel ve yöresel olarak imal edilenler dahil) ile hazır et suyu, balık suyu, tavuk suyu ve konsantrelerinin imalatı”nacenin tehlike sınıfı“aztehlikeli”olarak değiştirilmiştir.

 

2) Aşağıda tanımları belirtilen;—“23.20.18 kodlu Ateşe dayanıklı çimento, çamur, harç, beton vb. imalatı“,—“47.22.01 kodlu Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda et perakende ticareti (sakatatlar, av ve kümes hayvanı etleri ile kasaplar dahil)” ,—“81.22.01kodluDiğer bina veendüstriyel temizlik faaliyetleri (binaların dışı, pencere, baca, fırın, kalorifer kazanı, havalandırma kanalı, egzoz ünitesi, sanayi makinesi temizliği vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri)” ,—“91.02.01 kodlu Müzelerin faaliyetleri”,nacekodları işyeri tehlike sınıfları listesinden çıkarılmıştır.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar