155
  • Alo Bilgi

İşletmenizi Korona Virüsünden Korumak İçin 7 Temel Dijital Pazarlama Önerisi

1- Durumu Kabullenin.

Bu dönem şirket hedeflerinin oldukça sapabileceği olağanüstü bir dönem. Tüm diğer şirketlerdeki gibi. Bu durumu kabullenin ve panik yapmadan geleceği planlayın.

 

 

2- Sonrasını planlayın. 

E-Ticaret, sağlık gibi bu dönemde de aktif satış yapabilen bir şirket değilseniz kısa dönemli satış getirici reklam kampanyalarınızı uzun dönemli marka bilinirliği kampanyalarına çevirin. İnsanlar hala evlerinde araştırmaya devam ediyorlar.

 

 

3- Güven Verin

Tüm ticaret güven üzerine kuruludur. Müşterilerinize bu dönemde yanlarında olduğunuz mesajını verin. Onlar ile canlı konferanslar yapın. Uzaktan destek verin.

 

 

4- Bağlı Kalın

Korona virüsü ile ilgili endişe verici aramaların ve bugünkü temel ihtiyaçların yanında yeni araba, yeni spor ayakkabı, yeni ev araştırmaya devam ediyorlar. Bu araştırma sürecinde onlara ihtiyaç duydukları bilgiyi sağlayın. Onlara basit videolar yapıp göndermek harika sonuçlar getirebilir.

 

 

5- Müşterilerinize uzaktan hizmet vermek için kanalları planlayın

Online ürün eğitimleri organize edin. Ürünlerinizi adreslerine göndererek teslimat yapmak, mümkünse hizmetinizi dijital kanallar ile sunmak iş sürekliliğinizi sağlayabilir. Müşterilerinizin gelecek planlarını dinleyin ve onların gelecek planlarının içinde olun.

 

 

6- Ertelediğiniz yatırımlara zaman ayırın

Arama motoru optimizasyonu (SEO), yeni bir video yaptırmak, yeni bir internet sitesi, e-ticaret sitesi kurmak gibi hep düşündüğünüz ama zaman ayıramadığınız yatırımları yapmak için doğru zaman bugün olabilir.

 

 

7- Verileri incelemek için zaman ayırın

Geçmiş pazarlama çalışmalarınızı gözden geçirin. İstatistiklere bakın. Hatalarınızı kenara not edin. Durum normalleştiğinde daha güçlü pazarlama kampanyaları için bu verilerden yararlanın.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar