254
  • Alo Bilgi

Hazine ve Maliye Bakanımıza Açık Mektup; Vergi Mükelleflerinden İstekler

Değerli Hazine ve Maliye Bakanımız,

 

 

Meslektaşlarımızdan ve Vergi Mükelleflerinin sizden ACİL TALEPLERİ VAR. Lütfen bu yazıyı okuyun ve gereğini yapınız. Yoksa ne vergi mükellefi ne de YMM/SMMM kalacaktır.

 

 

1-Tüm Vergi Mükelleflerinin Mart-Nisan-Mayıs aylarında vermesi gereken Tüm Beyannameler ve yükümlülükler (Sadece kdv muhtasar değil) Temmuz ayına kadar verilebilmelidir.

 

 

2-Tüm Vergi Mükellefleri 2020 Nisan-Mayıs-Haziran ayında vermesi gereken Tüm SGK bildirim ve işlemleri Temmuz ayına kadar verilebilmelidir.

 

 

3-Ödeme Gücü Ymm veya Mali Müşavir Raporu ile ıspat eden Mükelleflerin tüm vergilerini 6 aydan 12 aya kadar taksitlendirilmesine imkan tanınmalıdır.

 

 

4-İş yerlerinde Çalışanlarımızdan ve önceki aylardan farklı olarak tam aydan eksik çalışanların tümüne 3 ay Maaş desteği verilmelidir.

 

 

5-Mükelleflerimizin hepsine ait Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyannameleri Temmuz ayına kadar verebilme imkanı verilmelidir.

 

 

6-Emekli maaşı veya İşsizlik ödenekleri, tüm bankalar veya ATM’lerden alınabilme ve tüm vergi ödemeleri, tüm bankalardan ödenebilme imkanı getirilmelidir.

 

 

7-Mükelleflerin Elektrik-Su ve Doğalgaz sayaç okuması 3 ay ertelenmeli, kıyas faturası önceki ayların ortalaması değil, ortalamasının 1/3 kadar gönderilmelidir. Çalışmayan işyerleri ve faaliyetler için hiç fatura düzenlenmemelidir.

 

 

8-Bu dönemde Vergisini ve sgk’sını veya bildirim ve ödemelerini düzenli ödeyerek destek olan Vergi Mükelleflerine ise % 5 (Aylık) Üzerinden Erken ödeme İndirimi sağlanmalıdır.

 

 

9-Vergi Mükellefleri ve Çalışan İşçiler arasında barışın tesis edilebilmesi için, Bu dönemde Sendikal grev ve lokavt’ların yasaklanması, toplu işçi çıkarımıası yasaklanmalıdır.

 

 

10-Gerekirse İl ve İlçe Bazında Karantina uygulanmalıdır.

 

 

11-Kapanan Tüm Vergi Mükelleflerinin İş yeri Kiraları % 50 İndirimli olmalıdır.

 

 

Görüş ve isteklerimizin dikkate alınmasını, aksi takdirde ülkemizde vergi mükelleflerinin çok büyük ekonomik sıkıntılara sokacağını önemle hatırlatırız.
Saygılarımla,

 

 

CAMİAMIZA DUYURULUR.

 

 

Saygılarımla,

 

 

Ahmet GÜNDÜZ

Yeminli Mali Müşavir-Sorumlu Ortak Denetçi

agunduz@ahmetgunduz.com.trSponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar