6665
  • Alo Bilgi

Hangi Vergi Dairesine Bağlı Olduğumu Nasıl Öğrenirim?

Bu yazımızda vergi kimlik no sorgulama, hangi vergi dairesine bağlı olduğu nasıl öğrenirim, vergi dairesi öğrenme, bağlı olduğum vergi dairesini nasıl öğrenebilirim, hangi vergi dairesine bağlıyım gibi konular ele alınacaktır.

 

Vergi dairemi nasıl öğrenirim sorusunu cevaplamadan önce vergi dairesi nedir sorusunu cevaplamakta fayda vardır. Vergi dairesi; vergiyle ilgili tüm işlemleri yürüten dairedir. Bu daireler mükellefi tespit eden, vergiyi tarh eden, tahakkuk ettiren ve tahsil eden dairelerdir. İşte vergi dairesini bilmeyenler için vergi dairesi öğrenme yöntemleri.

 

Hangi vergi dairesine bağlıyım?

Vergi ile ilgili bir işiniz olduğunda en yakında bulunan vergi dairesinde işlem yapamayabilirsiniz. Bunun sebebi vergi dairelerinin ikamet bazlı hizmet vermesidir. Yani vergi daireniz ikamet adresinizin olduğu yere göre belirlenir. Eğer vergi dairenizi öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer verdiğimiz yöntemlere göz atabilirsiniz.

 

Vergi dairesi öğrenme: Yöntem 1

Bu yöntem basit bir mantık yürütmedir. Girişte de bahsettiğimiz gibi vergi daireleri ikamet bazlı hizmet vermektedir. İnternetten ikamet adresinize hizmet veren vergi dairesini öğrenmeniz yeterli olacaktır.

 

Vergi dairesi öğrenme: Yöntem 2

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesine giderek vergi dairenizi sorgulayabilirsiniz.

 

Vergi dairesi öğrenme: Yöntem 3

444 0 189 vergi danışma hattını arayarak müşteri hizmetlerinden bu bilgiyi alabilirsiniz.

 

Vergi dairesi öğrenme: Yöntem 4

Eğer bu bilgiye ulaşamıyorsanız ve işiniz acilse en yakınınızda bulunan vergi dairesine giderek vergi dairenizi öğrenebilirsiniz.

 

Bu yazımızda vergi kimlik no sorgulama, hangi vergi dairesine bağlı olduğumu nasıl öğrenirim, vergi dairesi öğrenme, bağlı olduğum vergi dairesini nasıl öğrenebilirim, hangi vergi dairesine bağlıyım gibi konuları ele aldık. Eğer aklınıza takılan ve merak ettiğiniz bir konu var ise yorum bırakmayı unutmayın!

 

 

 Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar