182
  • serpil

Gram altın fiyatlarında yeni rekor!24 Şubat altın fiyatları

Gram altın fiyatları rekor üzerine rekor kırarken; şu dakikalarda 328 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın fiyatları, Kapalıçarşı’da cuma günü piyasaların kapanış saatinde 516 liradan işlem görürken; cumhuriyet altını ise 2 bin 166 liradan alıcı buldu. Uzmanlar altın fiyatlarındaki yükselişin sürmesini bekliyor.

 

 

Gram altın fiyatları yükselişine hız kesmeden devam ederken; yeni haftaya da tarihi rekorunu tazeleyerek başladı. Gram altın zirvesini 330.04 TL seviyesine taşırken; saat 10.02 itibarıyla 328.92 TL seviyesinde işlem gördü. Çeyrek altın fiyatları, Kapalıçarşı’da cuma günü piyasaların kapanış saatinde 516 liradan işlem görürken; cumhuriyet altını ise 2 bin 166 liradan alıcı buldu.

Altının ons fiyatı da 1.679 dolar ile 7 yılın zirvesini görürken; şu dakikalarda 1667 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Yatırımcıların güvenli liman olarak gördüğü altın Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılan koronavirüs salgınıyla da güç kazanıyor. Dünya üzerinde ticareti yavaşlatan koronavirüs altın fiyatlarını yükseltiyor. Dünyadaki ticari kaygılar nedeniyle de altına olan talep her geçen gün artıyor. Uzmanlar altın fiyatlarındaki yükselişin devam etmesini bekliyor.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar