194
  • Alo Bilgi

Gram Altın Fırladı Çeyrek Altın Fiyatı 600 TL’yi Geçti

Son dakika haberi: Altın fiyatlarında sert yükseliş devam ediyor. Haftanın ilk gününde gram altın kısa süre içinde sert şekilde yükseldi ve tarihinin en yüksek seviyesini gördü. Edinilen son dakika bilgilerine göre çeyrek altın 600 TL ‘yi geçti. İşte gram, çeyrek altın ve dolar kurunda son durum .

 

 

Son günlerde sürekli olarak yükseliş eğiliminde olan gram altın , bu yükselişini devam ettiriyor. Geçtiğimiz haftayı 362 TL seviyesinden kapatan gram altın , yeni haftanın ilk ügnünde hızlı şekilde yükselişe geçti. Piyasalardan alınan son dakika bilgileirne göre gram altın , kısa süre içinde 6 TL değer kazandı.

 

 

ABD merkez bankası , geçtiğimiz hafta yeni bir karara  imza atmış ve  piyasaların riskli kısımlarına desteği de içeren 2.3 trilyon dolara kadar yeni bir teşvik paketi açıklamıştı. Ancak Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, etkili bir aşı bulunmazsa, salgının tekrar alevlenmesi ile birlikte, ABD’nin kapatmaları uzatabileceğini söyledi. Bu da altın fiyatlarını vurdu ve altın, kısa süre içinde ciddi bir yükseliş içine  girdi.

 

 

GRAM ALTINDA SON DURUM

Geçtiğimiz haftayı 362 TL seviyesinden kapatan gram altın , bu haftaya hızlı yükselişle başladı ve kısa süre içinde 6 TL değer kazandı. Gram altın 368.70 TL seviyesine kadar geldi. İşte gram altın fiyatında son saatlerde yaşanan değişimin grafiği:

 

 

 

 

ÇEYREK ALTIN KRİTİK SEVİYEYİ AŞTI

Çeyrek altın, gram altında yaşanan sert yükselişle birlikte rekor kırdı. Alınan bilgilere göre çeyrek altın 597 TL ‘ye alınıp 602 TL ‘ye satışa sunuluyor.

 

 

Cumhuriyet altını ise 2400 TL ‘ye alınıp 2421 TL ‘ye satışa sunuluyor.

22 ayar bilezik gram alış fiyatı 333 TL , satış fiyatı 337 TL.

 

 

Oanda’nın kıdemli piyasa analistlerinden Edward Moya, altın piyasası ile ilgili yaptığı değerlendirmede  “Altın, teşviklere bağlı işlemlerin hız kaybetmesi ile birlikte yedi yılın zirvesinden aşağı geliyor,” ifadelerini kullandı. Moya değerlendirmesinin devamında,  “Bazı yatırımcıları kârlarını realize ediyor görünüyor. Altın için en büyük risk, şirket kârlarının beklenenden çok daha kötü gelmesi ve nakit elde etmek için satışları tetiklemesi. Bu kâr sezonu, kapatmaların uzayacağı riskinin herkesin görünümünü bozmasından dolayı oldukça kötü geçebilir” ifadelerini kullandı.

 

 

DOLAR KURU

Dolar kuru ise yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftayı 6.70 TL seviyesinden kapatan dolar kuru , 6,75 TL seviyesine yükseldi.

 

 

Euro kuru ise 7,40 TL seviyesinde.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar