325
  • AHMET GÜNDÜZ

En Uygun Teşvik ve Desteği Bulmak İçin İnternet Portalı Oluşturuldu!

SGK tarafından teşvik,destek ve indirimleri anlaşılır hale getirmek ve işverenlerle meslek mensuplarına yol gösterici olmak üzere  ‘http://www.destekal.gov.tr/’  internet portalı oluşturuldu.

 

Oluşturulan İnternet Sitesinin Özellikleri

 

SGK tarafından uygulanan teşvik ve desteklerle ilgili düzenlemelerin çeşitliliği, bunların mevzuatının  karışıklığı,  programların  işlerliğinin  sorunlu  olması  nedeniyle  gerek işverenler gerekse de meslek mensupları oldukça zorlandığından, SGK tarafından http://www.destekal.gov.tr/isimli internet portalı oluşturulmuştur.

 

Portal, e-sgk ve e-bildirge dışında çalışan SGK sisteminden bağımsız bir uygulamadır. Bu hususta SGK tarafından yapılmış  bir  resmi  açıklama  bulunmamaktadır.  Ancak  e-bildirge  sisteminde ”Size  en uygun teşvik ve desteği öğrenmek için tıklayınız”diye bir uyarı mesajı bulunmaktadır.

 

İnternet sitesine girdiğinizde, verdiğiniz bilgilere göre size en uygun teşvik ve desteği bulmak için;

 

-Teşvikte Potansiyel sorgulama,

 

-Teşvikten kazancın ne kadar olduğu,

 

-Teşvikleri karşılaştırma,

 

hususlarında yönlendirici, yol gösterici bilgiler verilmektedir. Ayrıca yürürlükte bulunan her teşvik ve destek uygulamasıyla ilgili başlıklar ve bu başlıklara tıklandığında mevzuatsal açıklamalar bulunmaktadır.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar