712
  • Alo Bilgi

En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları 3 Ağustos’ta Sona Erecek

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı’nın resmi sayfası üzeridnen 6 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan duyuruda, ilgili kuvvet komutanlıklarına sözleşmeli er alımı yapılacağı, başvuruların e-Devlet üzerinden alınacağı kaydedilmişti.

 

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ UZATILMAYACAK

 

MSB Personel Alımı takvimine göre 6 Temmuz’da başlayan başvuruların 3 Ağustos’a kadar süreceği öğrenilirken, başvuru yapacak adayların ilgili tarihi dikkate alarak işlemlerini tamamlaması gerektiği, başvuru sürecinin uzatılmayacağı öğrenildi.

 

 

“MSB KARA, DENİZ VE HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI 2020 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ” başlığı altında yayımlanan resmi duyuruda başvuru işlemlerine dair ayrıca, “Adaylar, başvuru ekranına e-devlet üzerinden giriş yapacak, giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek  ” Bilgilerim ” kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.Tercih ekranında; K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı ve Hv.K.K.lığı arasından birinci, ikinci ve üçüncü tercihler mutlaka belirtilecek ve tercih önceliğine göre sıralanacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar, başvuru formunda belirttikleri tercih sırasına göre ve sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralamasına göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacaktır.Adaylar, eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.Adaylar, Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir. Askerlik hizmetini tamamlayan adaylar için, askerlik durum belgesi terhis belgesi yerine kabul edilmeyecektir.” denildi.

 

 

DETAYLI BİLGİYE RESMİ SAYFADAN ERİŞİLEBİLİYOR

 

Detaylı bilgilendirmeye

 

https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay/?prmEncrypt=l8HspcRQhi0wT5S_oOWFP547Dc8pkfSGgtcZ-pJZ54aU8fal3U07eKfWepCmSG1n9RCZMwdoC2wKONYXj7BsxhzeKn7CGyfFwwAFhOQ92yfCCcxMtagBeyiV34RFjhRD

 

adresinden erişilebiliyor.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar