211
  • AHMET GÜNDÜZ

Emekli için 3 zam! Ocak zammı ve ek ödeme ile güncel emekli maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca emekli ocak zammı için heyecanla bekliyor. Emekliler için artık gelirlerinin yükselmesine günler kaldı.

 

Ocak’ta hem emekli maaşı hem de ek ödemeler artacak. Üçüncü bir zam ile emekli doktorlar için ek ödeme bin 895-2 bin 478 liraya çıkacak. Peki tüm bu artışlarla birlikte güncel emekli maaşı ne kadar olacak? İşte emekli maaşları hakkında tüm son dakika haber ve gelişmeler!

 

Emekli için beklenen gün yaklaştı. Emekliler için gelirleri Ocak’ta değişecek. Hem emekli maaşları hem de ek ödemeler artacak. Ayrıca emekli doktorlar, üçüncü bir zammı ilave ödemelerindeki artışla alacak.

 

Ocak’ta SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri bu yılın ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam alırken, memur emeklileri için yüzde 4 artış ve Temmuz-Aralık’ta TÜFE yüzde 5’i aşarsa fark yansıtılacak. Ayrıca tüm emekliler için verilen, maaşın yüzde 4’ü-5’i oranındaki ek ödeme tutarı da yeni aylıklar üzerinden hesaplanacağı için yükselecek. Emekli Sandığı kapsamındaki emekli doktorlara ise üçüncü bir zam daha olacak. Emekli doktorlar için ilave ödeme uygulamasında her ay verilen tutar, memur maaşındaki yükselişle zamlanacak. Yüzde 5.29’luk tahmine göre uzmanların ilave ödemesi 2 bin 353’ten 2 bin 478 liraya, uzman olmayanların da bin 799’dan bin 895 liraya çıkacak.

 

 

KİMLER ALIYOR

Aylıklarıyla birlikte makam tazminatı ödenmesine hak kazanamamış olanlar yararlanabiliyor.

 

Emekli doktorlar, sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmaya başlarlarsa ilave ödemeleri kesiliyor.

 

Eğer doktor vefat etmişse, ilave. ödeme, hak sahibi yakınlarına veriliyor.

 

Bu kişiler aylık bağlama oranları doğrultusunda ödemeden yararlanabiliyorSponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar