127
  • Alo Bilgi

Dolar Güne 7.54 TL’den Başladı

Dün 7,55 seviyesinin üzerine çıkarak yeni zirvesini gören Dolar/TL, bu sabah güne 7,54 seviyesinden başlarken, Euro/TL 8,94 seviyesinden işlem görüyor.

 

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 66 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 7 bin 315’e yükseldiğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda pazar yapılanması, pazarlardaki işlem görme esasları ve pazarlar arası geçiş kriterleri ile kota alma şartlarında 1 Ekim’den geçerli olmak üzere bazı değişiklikler yapıldı.

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu düşürmesinin ardından 8 şirketin de notunu indirdi.

 

Sermaye şirketlerinde, 2019 yılı net dönem kârının yalnızca yüzde 25’ine kadarının dağıtımına karar verilebilmesi yönündeki karar yıl sonuna kadar uzatıldı.

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran ile silah ticareti yapacak olanlara yaptırım uygulamayı planladığı iddia edildi.

 

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İran merkezli 2 şirkete ve bu şirketlerle bağlantılı olan 45 kişiye yaptırım uygulama kararı alındığı duyuruldu.

 

ABD ile Çin arasındaki ilişkilerde gerilim, ABD ve Çin arasındaki yatırımların 2020 yılının lik 6 ayında son 9 yılın en düşük seviyesine geriledi.

 

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman, petrol piyasasında fiyatların düşeceğine oynayan işlemcileri uyardı.

 

Fransa’da son 24 saatte 10 bin 593 yeni vaka tespit edildi.

 

Çin’de 32, Güney Kore’de 126 yeni korona virüs vakası tespit edildi.

 

Almanya’da son 24 saatte 1 bin 916 korona virüs vakası tespit edildi.

 

ABD’de son 24 saatte 44 bin 709 yeni vaka tespit edildi.

 

TCMB uluslararası yatırım pozisyonu verilerini yayımlayacak (10.00).

 

TOBB kurulan ve kapanan şirketleri açıklayacak (10.00).

 

TCMB beklenti anketi raporunu yayımlayacak (14.30).

 

ABD’de cari işlemler dengesi (15.30), Michigan tüketici güven endeksi, Conferance Board öncü göstergeler endeksi (17.00) ve Baker Hughes sondaj kule sayısı (20.00) verileri izlenecek.

 

Rusya ve Azerbaycan merkez bankaları faiz kararı açıklayacak.

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile Berlin’de görüşecek (12.00).

 

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, konuşma yapacak (17.00).Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar