Yükleniyor

Elektrik ve doğalgaza zam

Elektrik tüketim tarifelerine 1 Temmuz-31 Eylül 2021 dönemi için yüzde 15 zam yapıldı. Doğalgazda temmuz ayı için konut abonelerinin tarifesinde yüzde 12, sanayi grubu tarifesinde yüzde 20 artışa gidildi.

Avrupa’da kendine yeten ilk ada yolda

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) Gökçeada’yı enerjide kendi kendine yeter hale getirecek bir proje başlattı. Kurulacak yeni rüzgar ve güneş santralleri ile mevcut jeneratörler sanal santral ile entegre hale getirilecek.

Trafik sigortasında indirim başladı

Zorunlu trafik sigortasında kaza sonucu zarar görenlere ödenecek tazminatı standart hale getirecek yasal düzenlemenin yapılmasının ardından şirketler tazminat hesabı yapabilir duruma gelince trafik sigortasında indirim yapmaya başladı. Başta kamu şirketi Türkiye Sigorta olmak üzere yerli şirketlerin yeni poliçeleri yüzde 30'lara varan indirim tutarı ile kesmeye başladığı ifade edildi. Sigorta uzmanı Özer Şimşek, şirketlerin belirsizlik nedeniyle fiyat oluşturmakta zorlandıklarını bu belirsizliğin ortadan kalkması ile rahatlayarak indirim yapmaya başladıklarını söyledi.

Sanayicilere tek taraflı elektrik şoku!

Belirli süreli elektrik sözleşmesi yapan sanayiciler, anlaşmanın dağıtım şirketleri tarafından maliyet artışı gerekçesiyle tek taraflı feshedilmesine isyan etti. Daha yüksek fiyattan enerji almak zorunda bırakıldıklarını dile getiren sektör temsilcileri, ülke çapında birçok bölgeden şikayet yağdığını kaydetti.

Esnafa hibe desteği yürürlüğe girdi

Esnafa yönelik hibe desteği kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında esnafa bir seferliğine mahsus olmak üzere 5 bin TL ve 3 bin TL'lik hibe desteğinde bulunulacak.

Sigorta sektörü ‘trafikte’ belirsizliğin kalkmasını bekliyor

Anayasa Mahkemesi ve Danıştay’ın almış olduğu kararlar sonrasında trafik sigortasında yeni bir belirsizlik ortaya çıktı. Sektör, genel şartları ile çerçevesi çizilen zorunlu trafik sigortasında, hak sahiplerine ödenecek tazminatın tüm taraflar için bilimsel ilkelere uygun ve net bir şekilde ortaya konulmasını ve belirsizliğin ortadan kaldırılmasını bekliyor.

TÜRSAB'dan tam kapanma eleştirisi: Acentelerin muaf tutulmamasının mantıklı bir izahı yok

Tam kapanma uygulamasında seyahat acentelerinin muaf tutulmamasını eleştiren TÜRSAB, "Çok sayıda iş kolu çalışanı kısıtlamalardan muaf tutulurken, yabancı turistlerin tüm kısıtlamalardan muaf olduğu her düzenlemede yer alırken, bu turistlere hizmet verecek seyahat acentelerinin muafiyet kapsamı dışında değerlendirilmesinin mantıklı bir izahı, savunulacak bir tarafı da yoktur" ifadesi kullanıldı.

Stok artıran marketler sabit fiyat yarışına girdi

Organize gıda zincirleri, pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalar ve Ramazan’ın da etkisiyle hane içi tüketimdeki artışa karşı, ‘sabit fiyat’ yarışına girdi. Stoku artırarak Ramazan ayı boyunca sabit fiyat sözü veren marketler, hem kendi aralarındaki rekabeti sağlamak hem de tüketici güvenini artırmak istiyor.

Ticari kredi bilgileri 'günlük' toplanacak

Türkiye Bankalar Birliği, ticari nitelikli kredi hizmetinde aylık bildirimden günlüğe geçti. Bu sayede, müşterilerin üyelere olan borç ve ödeme bilgileri günlük olarak izlenebilecek ve değerlendirilebilecek.

Meteoroloji'den Doğu illeri için uyarı, Batı için sevindiren haber

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin doğusunda yağışlar devam ediyor. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli sağanak yağış beklenirken, Kars, Ardahan çevrelerinde de kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları batıda 2 ila 6 derece artacak

Meteoroloji'den uyarı! Bu bölgelerde sağanak ve kar var

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar yağışı, Doğu Anadolu'da gök gürültülü sağanak yağış ve Güneydoğu Anadolu'da sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den önemli uyarı! Yurt genelinde yağış var!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün yurt genelinde yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının güney ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Son verilere göre illerimizde beklenen sıcaklıklar ve hava durumu şöyle olacak...

Uyuşmazlık yaşıyorsanız boş vermeyin, THH'ye gidin

Satın alınan mal veya hizmetten oluşan zararın tazminini istemek oldukça kolay. İlçeler dahil Türkiye’nin her yerinde bulunan tüketici hakem heyetlerine başvuru ücretsiz. Üstelik heyetlerde alınan kararların yüzde 96’dan fazlası dava konusu olmadan kesinleşiyor.