Yükleniyor

SPK'dan 3 halka arza daha onay

SPK, Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. halka arzını onayladı.

Yüksek hammadde fiyatları dolandırıcılık vakalarını artırdı

Hammadde fiyatlarında yaşanan artış, dolandırıcıların da iştahını açtı. Özellikle bazı Çinli firmalar, piyasanın çok altında fiyat vaadiyle Türk firmaları dolandırmaya başladı. Peşin ya da avans ödeme yaptıktan sonra dolandırıldığını anlayan firmaların şikayetleri artınca Ticaret Bakanlığı, uyarı yayınlamak zorunda kaldı.

Bakan Elvan, DÜNYA'ya konuştu: Piyasaya müdahale niyetimiz asla yok

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, DÜNYA'ya Fiyat İstikrarı Komitesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, "Ekonominin gerçekleriyle uyumsuz başka patikalara yönelmemiz asla mümkün değil. Biz piyasa ekonomisinden asla sapmayız. Rekabetin dışında davranmayız, davranmayız" dedi.

Varlık barışında süre 6 ay uzatıldı

Varlık barışı kapsamında yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları vergi incelemesine tabi olmadan Türkiye'ye getirilebiliyor.

Konkordato Gider Avansı Tarifesi

9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu gereğince konkordato talep edilirken mahkeme veznesine yatırılacak olan avansın miktarı ile ödenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

MOBİLYA SEKTÖRÜNDE YÜKLENİLEN KDV İADE EDİLEBİLECEK

Mobilya Sektöründeki KDV Oranları 02.01.2020 tarih 30996 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 02.01.2020 tarih 1994 sayılı “Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”’ın 3’üncü maddesi ile % 18’den % 8’e kalıcı olarak değiştirilmiştir.

Denetim birçok kripto borsasını yok edebilir

Güney Kore finansal otoritelerinin kripto paralara ilişkin yeni düzenleme koşulları ülkede faaliyet gösteren küçük borsaları endişelendiriyor. Yüzde 20 gelir vergisi ve bağımsız denetim koşulu içeren yeni düzenlemenin çoğu kripto borsasının sonunu getireceği yorumları yapılıyor.