Yükleniyor

Manavgat'taki yangın hidroelektrik santraline doğru ilerliyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde devam eden yangına müdahale çalışmaları tüm hızla sürerken bölgeden yükselen alevler ürkütücü boyuta ulaşmaya başladı. Alevlerin bölgenin elektriğini sağlayan hidroelektrik santraline yaklaştığı bilgileri geliyor. Bölgeye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Oymapınar Barajı da risk altında...

Güney Avrupa da yanıyor

Türkiye'nin yanı sıra Avrupa da doğal afetlerle boğuşuyor. Almanya ve Belçika'nın yaşadığı sel felaketi sonrasında, Güney Avrupa ülkeleri orman yangınlarıyla başa çıkmaya çalışıyor. Yüksek sıcaklıklar ve güçlü rüzgarlar, yangınları daha da büyütüyor. Özellikle Yunanistan, İtalya ve İspanya yangınlardan en çok etkilenen ülkeler.

Türkiye yanıyor! Yangınlarda son durum

Türkiye'nin 21 ilinde çıkan 63 yangından 21'ini söndürme çalışmaları devam ediyor. Manavgat'taki yangında 34 mahalle zarar görürken, Marmaris'teki yangına ise gece boyunca müdahale edildi. Mersin'de de 5 mahallede evler boşaltıldı. Diğer yandan 42 noktada çıkan yangınlar kontrol altına alınarak söndürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya sahası gaz yakma törenine video konferansla bağlanarak konuştu. "Yakın zamanda Karadeniz gazının devreye girmesiyle, kaynaktaki dışa bağımlılığımızı önemli oranda azaltacağız" diye konuşan Cumhurbaşkanı, "Yaptığımız keşfin değerini azaltmaya çalışanlar bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar" ifadelerini kullandı.

Sacdan kaydırak tepkisi: Vücutlarında yanıklar oluştu

Şanlıurfa’da Eyyübiye Belediyesi tarafından Şubat ayında parka yaptırılan sacdan kaydırak, yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcak havada çok fazla ısınması nedeniyle, kayan çocukların vücudunda yanıklara yol açtı. Sosyal medyada da tepkiye yol açan sacdan kaydırakla ilgili ise, henüz belediyeden açıklama yapılmadı.

Makarna ihracatında hedef 800 milyon dolar

Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, ocak-haziran döneminde 355 milyon dolar tutarında ihracat yaptıklarını, yıl sonu için koydukları 800 milyon dolarlık dış satım hedefine ulaşacaklarını belirtti.

Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, Akdeniz'de de zaman zaman fırtına şeklinde kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Türkiye genelinde sıcak hava etkili olmaya devam ediyor.

İngiltere'den yeni seyahat kararları

İngiliz hükümetinden bir yetkili, koronavirüs aşısının iki dozunu yaptırmış AB ve ABD vatandaşlarının İngiltere'de zorunlu olan karantinadan muaf tutulacağını söyledi.

Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı, 3 il için sel alarmı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bölümü yüksek sıcaklıkların etkisindeyken, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda sağanak yağış bekleniyor. Trabzon, Rize ve Artvin'de yağışlar nedeniyle sel ve su baskınına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Afet bölgesinde vergiler ertelenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rize, Artvin ve Düzce illerimizde meydana gelen sel felaketinin yol açtığı yıkımı ortadan kaldırmak, yaraları sarmak için gereken tüm adımları atmaya devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Artvin'de sel afetinin bilançosu ağır; 39 yapı yıkıldı,1459'u hasarlı

Artvin'de perşembe günü saatte metrekareye düşen 170 kilogram yağışın ardından meydana gelen, 1 kişinin kaybolduğu, alt ve üst yapıda ağır hasarların oluştuğu sel ve heyelan afetinin en çok vurduğu Arhavi ilçesinde hasarın boyutu ortaya çıkmaya başladı. İlçede ilk tespitlere göre; 10 bina, 9 konut, 18 bağımsız bölüm ile 2 ahır yıkıldı, toplamda 1459 bina, konut ve bağımsız bölüm hasar gördü. Arhavi´de afetin izlerinin silinmesi için ekiplerin günün ilk ışıkları ile başlayan mesaisi sürüyor.

Meteoroloji'den Karadeniz için sağanak uyarısı! 3 il için sel alarmı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusu sağanak yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık olacak. Yağışların Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Kripto para şirketlerine bildirim zorunluluğu

Bankalar, spor kulüpleri ve kripto varlık hizmet sağlayıcılarının da aralarında bulunduğu birçok farklı nitelikteki kuruluş GİB tarafından talep edildiğinde müşterilerince gerçekleştirilen işlemlerin gerçek faydalanıcı bilgisini bildirmek zorunda olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bayram tatilinin süresine değinen Erdoğan, "Arefe günü yarım gün, Salıdan Cuma'ya kadar tam gün tatildir. Pazartesi günü yarım günü tam gün idari tatil olarak belirledik. 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahı kadar sürecek tatile kavuşmuş olacak" ifadelerini kullandı.

Meteoroloji'den doğu Karadeniz için sağanak uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli sağanak yağış beklenirken, diğer bölgeler az bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Hava sıcaklıklar mevsim normalleri üstünde seyretmeyi sürdürecek.

Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı!

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Sıcaklıklar iç ve doğu illerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

Bayram tatili 9 mu, 11 gün mü olacak?

Kurban Bayramı bu yıl Salı gününe denk geldiği için dokuz günlük tatile kesin gözüyle bakılıyor. 16 Temmuz Cuma günü de dahil edilirse tatilin 11 güne çıkartılması söz konusu olacak. Peki bayram tatili ile birleştirerek yıllık izne çıkanların izin sürelerinden kaç gün düşülecek? Bayramda çalışmak zorunda olan işçilerin fazla mesai ücreti nasıl hesaplanacak?

EnerjiSa işçileri iş bıraktı

Sabancı Topluluğu’na ait EnerjiSa ile Tes-İş'in imzaladığı toplu sözleşmeye karşı çıkan işçiler bu sabah Ankara'da iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Diyarbakır Cezaevi'ne değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyarbakır Cezaevi'ni boşaltıyor ve kültür merkezi olarak sizlerin hizmetine sunuyoruz. Diyarbakır'ın hafızasındaki bir kötü anıyı ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bodrum'da dönüşüm başladı

Kıyı şeridinde arsaların tükendiği Bodrum’da, eski sitelerin sakinleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak dönüşüm talebinde bulunuyor. Bölgede birçok önemli projeye imza atan Çağdaş Holding’in İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, "Bodrum’da artık dönüşüm başladı" diyor.

Meteoroloji açıkladı! Haziranda yağışlar yüzde 20 arttı, Doğu ve Güneydoğu'da tehlike sürüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haziran ayı raporlarında dikkat çeken tespitler yer aldı. Buna göre, ülke geneli sıcaklık ortalaması 0,5 derece, yağışlar ise yüzde 20,5 artış kaydetti. Beş bölgede artan yağışlar Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da ise yüzde 98'i varan düşüş gösterdi ve yağışlı gün sayısı 1 güne düştü.