Yükleniyor

Sosyal Medya Devi Pinterest'ten "Türkiye" Kararı

Erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı ağ sağlayıcılardan Pinterest, Türkiye'ye temsilci atama kararı verdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal medya platformlarından Pinterest'in bugün temsilci atama kararı verdiğini duyurdu.

İşte mobil iletişimde kalem kalem yeni azami ücretler

Mobil iletişim operatörlerin servis ücretlerinin üst sınırında yine artışa gidildi. BTK'nın yayınladığı karara göre yeni azami tarifeler son 3 ayda yüzde 11.5 artırıldı. Cep telefonu ile konuşma başta olmak üzere, SMS, SIM kart değişikliği, numara değişikliği, hat devir, açma/kapama gibi servislerin ücretlerindeki son bir yıllık artış ise yüzde 17.4 ile yıllık TÜFE'yi geçti. İşte cepte yeni tarife ücretleri...

Teknoloji devlerinin üretim üssü Türkiye oluyor

Akıllı telefon üreten dünyaca ünlü markalar Türkiye’ye fabrika kuruyor, üretime geçiyor. Altyapısı ve coğrafi konumuyla adından söz ettiren Türkiye, teknoloji devleri için bölgenin üretim üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Whatsapp'ta Yeni Dönem! Onay Geldi

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu Whatsapp, kullanıcıların birbirine para transferi yapmalarına imkan sağlayacak özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor.

Telefon Kütüphanesi 10 yılda 13 milyon dakika dinlendi

Türk Telekom’un kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında görme engelliler için hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi uygulaması 10. yılına girdi. Kütüphane Haftası kapsamında paylaşılan bilgiye göre Telefon Kütüphanesi’ndeki içerikler bugüne kadar 13 milyon dakika dinlenirken, en çok beğenilen ve dinlenen Dostoyevski’nin Suç ve Ceza isimli kitabı oldu.

Android kullanıcılarına müjde! Clubhouse Android uygulaması geliyor! İşte Clubhouse Android açıklama

Yeni senenin ilk günlerinden beri teknoloji gündeminden düşmeyen Clubhouse'dan Andoroid kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir açıklama geldi. Sosyal medya platformları arasındaki en farklı uygulama olan Clubhouse sadece İOS sürümü bulunan iPhone telefonlarında çalışıyordu. Clubhouse'dan Paul Davison Clubhouse Android uygulaması hakkında konuştu. İşte Clubhouse Android uygulaması açıklaması

Beyaz eşyada yeni enerji etiketi dönemi başlıyor

Beyaz eşyalarda yeni enerji yönetmeliğine uygun enerji etiketi dönemi başlıyor. Yeni yönetmeliğe göre artık D ve A+++ arasında olan enerji etiketlerinin ölçeklendirmesi, G ile A arasında olacak. İşte artık beyaz eşya alırken dikkat etmeniz gereken o etiketler...

Turkcell'in BiP'i son 3 ayda 31 milyon yeni kullanıcıyı çekti

Anlık iletişim platformu BiP’in indirilme sayısı 76 milyonu aştı. Yılbaşından bu yana 15.8 milyonu yurtdışından olmak üzere toplam 31 milyonluk yeni kullanıcıyı çeken BiP ile ilgili güncel verileri paylaşan Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, “Önümüzdeki günlerde, rakip uygulamalardaki mevcut sohbet geçmişlerinin ve grupların BiP’e taşıması için ‘Sohbet Taşıma’ özelliğini kullanıma sunacağız” dedi.

WhatsApp'ta 'ihbar' dönemi

WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme ile 'ihbar özelliği' olarak da adlandırılan yeni özellik kullanıma sunuldu.

Whatsapp'tan iPhone kullanıcılarına uyarı: Bu iPhonelara güncelleme desteği yok!

Whatsapp'tan iPhone kullaıcılarını üzecek haber geldi. 2021 yılından beri gündemden düşmeyen Whatsapp, bazı iPhone modellerine güncelleme desteği vermeyeceğini açıkladı. Güncelleme desteğinin çekilmesiyle birlikte Whatsapp'ın çalışmayacağı modeller belli oldu. Peki, Whatsapp'ın çalışmayacağı iPhone modelleri neler? İşte Whatsapp'ın desteği bırakacağı İOS sürümleri

Twitter'da "Geri Al" - "Undo" özelliği ücretli mi olacak? İşte son durum

Twitter geçtiğimiz haftalarda "Geri Al" özelliğini test etmeye başladığını duyurmuştu. Bilişim dünyasında büyük ses uyandıran gelişme sonrası gözler Twitter'a çevrildi. Ancak uzmanlar tarafından Twitter'ın denediği özellikle ilgili yapılan paylaşımlar "Twitter'da "Geri Al" özelliği ücretli mi olacak? " sorusunu akıllara getirdi. İşte Twitter'da "Geri Al" özelliği ile ilgili son durum...

Teknoloji destekli artırılmış insanlarla bir arada yaşamak ister misiniz?

Biyonik uzuvların kullanımı gibi sağlığa bağı gerekçelerle yapılacak güçlendirmeler veya vücuda RFID çipleri yerleştirmek gibi isteğe bağlı girişimlerle gelişim gösteren ve “Cyborg Çağı” olarak da adlandırılan yeni döneme ne kadar hazırız? Uzmanlar ve araştırma sonuçları, Cyborg çağı ile ilgili insanlığın sonraki adımına dair umutlarını ve korkularını ortaya koydu.

WhatsApp ve Instagram'da erişim sorunu

Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamalarına erişimde sorun yaşandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, “WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurt dışı kaynaklıdır” dedi.