Yükleniyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Ücretsiz Tablet Dağıtımı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle 23 Mart'ta başlayan uzaktan eğitim faaliyetlerinde bir yılın geride bırakıldığını, pandemi sürecinde ilk 10 günde 3 televizyon kanalının kuruluşunun gerçekleştiğini ve çocukların eğitiminin aksamaması için tüm çabanın gösterildiğini, 500 bin ücretsiz tablet hedefiyle yola çıkıldığını Ocak ayında bu rakamın 700 bine ulaştığını söyledi.

Bugün 26 ilde 27 bin 445 tablet setinin daha çocuklara ulaştırılacağını söyleyen Selçuk şu ifadeleri kullandı:

Geçen yıl 23 Mart'ta başladığımız uzaktan eğitim faaliyetlerinde bir yılı geride bıraktık. 10 günde 3 televizyon kanalı kurarak çocuklarımızın eğitiminin kesintiye uğramasına izin vermedik. Bugün dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi ve bir dünya markası olan EBA dijital platformunda öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de işaret ettiği gibi içerik kalitesi giderek artıyor.

Evlatlarımıza onlarca basılı ve dijital materyal desteği sunarken internet erişimi ve cihaz sorunu yaşayan çocuklarımıza 500 bin tablet bilgisayar desteği diyerek yola çıktık.Hedefimize ocak ayında ulaştık ve şu anda 700 bine yaklaştık. Sayıları 15 bini aşan EBA Destek Noktaları'mızda hijyen tedbirlerine azami dikkat ederek çocuklarımıza alternatif destek sunuyoruz. Bugün de 26 ilimize 27 bin 445 tablet bilgisayar setini, içinde her zamanki gibi 25 GB internet paketi ile ulaştırıyoruz. Hep birlikte daha fazlasını başarmak için çalışmaya devam edeceğiz."