234
  • Alo Bilgi

Beyannamelerin Ertelenmesi Hakkında Yeni Açıklama

Beyannamelerin ertelenmesi konusunda Genel Başkan Emre Kartaloğlu’ndan yeni açıklama:

 

 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Şubat ayına ait KDV ve muhtasar beyannamelerinin ertelenmesi ile ilgili olarak ne yazık ki olumlu herhangi bir gelişme olmadığını, GEKAP, Ba-Bs ve defter beratlarında bazı düzenlemeler yapılacağını bildirdi.

 

 

Nisan Mayıs ve Haziran Beyan Verme Süreleri Ertelenecek mi?

Kartaloğlu Ödemeleri ertelenen Nisan Mayıs ve Haziran aylaı için beyanname verme sürelerinin ertelenmesinin planlandığı, ancak Şubat ayı KDV ve Muhtasar Beyannamelerinin ertelenmesi içinde çalıştıklarını söyledi.

 

 

Emre Kartaloğlu @KartalogluEmre

1) Değerli Meslektaşlarım; Beyan ve bildirimlerin uzatılması ile ilgili süreci 16 Mart tarihinden itibaren sizlerle paylaştım. Son olarak 77 SMMM, 8 YMM Oda Başkanları ve TÜRMOB Olarak; Şubat Ayı Beyanamelerinin Uzatılmasını Talep Ettik.

 

 

2) Ancak, an itibariyle, Şubat ayına ait KDV ve muhtasar beyannamelerinin ertelenmesi ile ilgili olarak ne yazık ki olumlu herhangi bir GELİŞME YOK. GEKAP, Ba-Bs ve defter beratları gibi bazı düzenlemeler yapılacak. Ve bunlar kısa zamanda açıklanacak.

 

 

3) Ayrıca, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için sadece ödemelerin değil, beyanların da ertelenmesi planlanıyor. Zaman daralıyor ama Şubat ayı KDV ve Muhtasar beyannamesi için uğraş vermeye devam ediyoruz.

 

 

4) Sakinliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi korumak dileğiyle bilgilerinize sunarım.Sponsorlu Bağlantı


Diğer Yazılar